Boys 2019 VVAL Finals

Vine Valley Athletic League Championship at American Canyon HS 5/3/2019
New meet all winners Meet Records

100 Matthew Mason 11.17 | 200 Croix Stewart 22.40 | 400 Croix Stewart 49.97 | 800 Logan Moon 1:55.94 1600 Emmanuel Guzman 4:22.66 | 3200 Owen Hite 9:47.49 | 110HH Landon Mispagel 15.23
300IH Landon Mispagel 41.95 | 400R Justin-Siena 43.55 | 1600R Casa Grande 3:25.46
HJ Liam McDevitt 6-2 | PV Calvin Kayl Alejandrino 13-0 | LJ Conrad Say 20-7.5 | TJ Kyle Jezycki 43-4
SP Alexander Azanon 44-11 | DT Alexander Azanon 131-9 | JV Justin-Siena

Wednesday trial results

Varsity 
1.	Casa Grande    120
1.	American Canyon	91.5
2.	Justin-Siena	88
3.	Vintage	        74
4.	Napa	        71
5.	Sonoma Valley	27
6.	Petaluma	21.5


100 METERS

1. Sr Matthew Mason 11.17a (-1.2) Casa Grande 2. Sr Conrad Say 11.20a (-1.2) Justin-Siena 3. Jr Blake Hoban 11.64a (-1.2) Justin-Siena 4. Fr Croix Stewart 11.67a (-1.2) American Canyon 5. Sr Myles Crutcher 11.78a (-1.2) Vintage 6. Sr Devon Hong 11.81a (-1.2) Petaluma 7. Sr Edward Byrdsong 11.82a (-1.2) American Canyon 8. Jr John Paul Tangonan 11.82a (-1.2) Casa Grande 9. Jr Jack Sullivan 11.82a (-1.2) Petaluma 10. Jr Solomone Anitoni 11.88a (-1.2) Justin-Siena 11. Jr Kaave Gaviola 11.90a (-1.2) American Canyon 12. So Gabe Gissell 11.92a (-1.2) Napa 13. So Aedan Hollingshed 12.00a (-1.2) Casa Grande 13. So Justin Hall 12.00a (-1.2) Casa Grande 15. Sr Andrew Powers 12.15a (-1.2) Sonoma Valley 16. Sr Evan Raffaini 12.26a (-1.2) Sonoma Valley

200 METERS

1. Fr Croix Stewart 22.40a (-0.9) American Canyon 2. Sr Matthew Mason 22.46a (-0.9) Casa Grande 3. Sr Jalydon Love 23.17a (-0.9) Casa Grande 4. Sr Conrad Say 23.31a (-0.9) Justin-Siena 5. Jr Andres Solorio 23.37a (-0.9) Vintage 6. Sr Myles Crutcher 23.72a (-0.9) Vintage 7. Jr Jude Cummings 23.86a (-0.9) American Canyon 8. Sr William Melancon 23.99a (-0.9) Justin-Siena 9. Jr John Paul Tangonan 24.02a (-0.9) Casa Grande 10. Jr Jack Sullivan 24.05a (-0.9) Petaluma 11. Sr Nathan Hale 24.29a (-0.9) Petaluma 12. So Amarie Coe-Johnson 24.31a (-0.9) American Canyon 13. So Aedan Hollingshed 24.58a (-0.9) Casa Grande 14. So Gabe Gissell 24.58a (-0.9) Napa 15. Jr Kaave Gaviola 24.73a (-0.9) American Canyon

400 METERS

1. Fr Croix Stewart 49.97 American Canyon, old Freshman record 50.72 Dante Hay, Maria Carrillo 2011 2. Sr Jalydon Love 50.21 Casa Grande 3. Jr Andres Solorio 51.27 Vintage 4. Sr Nathan Hale 51.78 Petaluma 5. So Gavin Blanusa 52.24 Sonoma Valley 6. So Amarie Coe-Johnson 52.45 American Canyon 7. Sr Jaden Gabriel 52.58 Petaluma 8. Jr Matthew Giroux 53.41 Casa Grande 9. Sr Jaime Santos 53.41 American Canyon 10. Sr Liam Sheldon 53.46 Sonoma Valley 11. Sr William Melancon 53.62 Justin-Siena 12. Sr Jazjuan Kenion 54.15 American Canyon 13. Sr Khalil Bray 54.37 American Canyon 14. Sr Chevito Gallardo 55.99 Napa 15. Sr Juan Garcia 58.58 Napa

800 METERS

1. Jr Logan Moon 1:55.94a Casa Grande 2. Jr Daniel Rios 1:59.31a Napa 3. Jr Jonathan Wachowski 2:01.38a Vintage 4. Sr Justin Kyle Chang 2:04.33a American Canyon 5. So Luke Ronshausen 2:05.77a Petaluma 6. So Aaron Beaube 2:09.65a Casa Grande 7. Sr Jaime Santos 2:11.22a American Canyon 8. Jr Matthew Helms 2:12.94a Napa 9. Jr Elliot Surh 2:14.65a Napa 10. Fr Alfons McCoy 2:17.67a American Canyon 11. Sr Moises Garcia 2:19.74a Napa 12. Jr Johnny Gadasy 2:32.53a Napa

1600 METERS

1. Sr Emmanuel Guzman 4:22.66a Vintage 2. So Owen Hite 4:22.96a Casa Grande 3. So William Hite 4:26.60a Casa Grande 4. Sr Justin Kyle Chang 4:27.96a American Canyon 5. Jr Dylan Frye 4:34.08a Vintage 6. So Aaron Beaube 4:46.47a Casa Grande 7. So Luke Baird 4:52.04a Casa Grande 8. So Jacob Guiducci 4:52.57a Justin-Siena 9. Jr Elliot Surh 4:56.00a Napa 10. Sr Emmanuel John De Leon 4:57.23a American Canyon 11. Jr Carlos Calito 4:57.95a Petaluma 12. So Alex Juarez Aragon 4:58.35a Petaluma 13. Jr Matthew Helms 4:58.36a Napa 14. Sr Colten Ronshausen 4:58.93a Petaluma 15. Sr Moises Garcia 5:03.98a Napa 16. Jr Johnny Gadasy 5:04.06a Napa 17. Fr Yahir Madrigal 5:05.48a American Canyon 18. Jr Andrew Gotshall 5:05.60a Casa Grande 19. Sr Devon Bose 5:09.41a Justin-Siena 20. Jr Dakota Lim 5:12.98a American Canyon 21. Sr Liam Selstrom 5:13.55a Petaluma 22. Fr Drake Newell 5:19.05a Petaluma

3200 METERS

1. So Owen Hite 9:47.49a Casa Grande 2. So William Hite 9:54.25a Casa Grande 3. Sr Emmanuel Guzman 9:57.01a Vintage 4. Sr Justin Kyle Chang 10:05.09a American Canyon 5. Jr Dylan Frye 10:09.73a Vintage 6. Jr Erik Cosca 10:10.53a Napa 7. So Luke Baird 10:49.30a Casa Grande 8. Jr Andrew Gotshall 10:51.39a Casa Grande 9. So Jacob Guiducci 10:57.72a Justin-Siena 10. So Alex Juarez Aragon 11:25.20a Petaluma 11. Jr Dakota Lim 11:48.61a American Canyon 12. Fr Yahir Madrigal 11:50.66a American Canyon 13. Fr Drake Newell 12:05.45a Petaluma 14. Sr Wilder Mazariegos 12:10.38a American Canyon 15. Sr Emmanuel John De Leon 12:33.30a American Canyon 16. Jr Toby Ford-Monroe 12:56.95a Sonoma Valley

110m HIGH HURDLES

1. Sr Landon Mispagel 15.23 (-0.3) Justin-Siena, =11th AT legal 2. Jr Kyle Jezycki 15.69 (-0.3) Napa, 25th AT legal 3. Sr Mason Becker 16.24 (-0.3) Vintage 4. Jr Daneiel Yalew 16.70 (-0.3) American Canyon 5. So Sam Boeschen 17.13 (-0.3) Justin-Siena 6. Sr Huizhi Yang 17.26 (-0.3) Casa Grande 7. Jr Teagan DeGarmo 18.24 (-1) Vintage 8. Jr Aidan Gilmore 19.03 (-0.3) Petaluma 9. So Jared Maestri 19.48 (-1) Casa Grande 10. So Tobias Humphreys 19.99 (-0.3) Casa Grande 11. So Jacobo Lopez 20.48 (-1) American Canyon 12. So Lucas Martindale 20.60 (-1) Sonoma Valley 13. So Sebastian Silva 21.08 (-1) Sonoma Valley 14. Sr Ryan Ballesteros 21.24 (-1) American Canyon

300m INTERMEDIATE HURDLES

1. Sr Landon Mispagel 41.95a Justin-Siena 2. Sr Mason Becker 42.54a Vintage 3. Sr Owen Zuidema 43.72a Napa 4. Sr Jazjuan Kenion 43.83a American Canyon 5. So Casey Potrebic 44.18a Justin-Siena 6. Jr Aidan Gilmore 44.48a Petaluma 7. Sr Brett Carey 45.24a Justin-Siena 8. Sr Diego Olvera 45.75a Napa 9. Jr Daneiel Yalew 45.87a American Canyon 10. So Sam Boeschen 46.15a Justin-Siena 11. So Anthony Huynh 46.39a American Canyon 12. So Jared Maestri 48.19a Casa Grande 13. So Lucas Martindale 49.69a Sonoma Valley 14. So Jacobo Lopez 50.73a American Canyon 15. Sr Ryan Ballesteros 51.20a American Canyon

4x100m Relay

1. Justin-Siena 43.55 Solomone Anitoni, Blake Hoban, Landon Mispagel, Conrad Say 2. Casa Grande 43.90 Cole Kuper, Matthew Mason, John Paul Tangonan, Jalydon Love 3. American Canyon 44.82 Markest Johnson, Edward Byrdsong, Kaave Gaviola, Duran Paez 4. Petaluma 45.41 Devon Hong, Nathan Hale, Jack Sullivan, Ryan Castiglia 5. Sonoma Valley 45.41 Andrew Powers, Luke Sendaydiego, Jesus Robles-Benitez, Evan Raffaini 6. Napa 45.47 Ruben Villanueva, Gabe Gissell, Jacob Berger, Tristan Hugg

4x400m Relay

1. Casa Grande 3:25.46 Matthew Giroux, Logan Moon, Matthew Mason, Jalydon Love, 39th AT 2. American Canyon 3:30.02 Croix Stewart, Jude Cummings, Amarie Coe-Johnson, Jaime Santos 3. Vintage 3:33.26 Andres Solorio, Myles Crutcher, Jonathan Wachowski, Mason Becker 4. Justin-Siena 3:37.01 Casey Potrebic, Emilio Kalten, Austin Parlett, William Melancon 5. Sonoma Valley 3:40.54 Gavin Blanusa, Liam Sheldon, Jesus Robles-Benitez, Hunter Belleville 6. Napa 3:44.30 7. Petaluma 3:47.97 Jaden Gabriel, Devon Hong, Jack Sullivan, Nathan Hale

HIGH JUMP

1. Jr Liam McDevitt 6'02.00 Justin-Siena 2. Jr Luke Sendaydiego 6'02.00 Sonoma Valley 3. Jr Kyle Jezycki 6'00.00 Napa 4. Fr Tristan Hugg 6'00.00 Napa 5. Sr Kristian Valencia 5'06.00 American Canyon 5. Jr Gianni Johnson 5'06.00 Petaluma 7. Jr Matthew Lewis 5'06.00 Vintage 8. Fr Alfons McCoy 5'02.00 American Canyon 8. Jr Daneiel Yalew 5'02.00 American Canyon 8. Fr Michael Cavalero 5'02.00 Casa Grande 8. So Sam Boeschen 5'02.00 Justin-Siena 8. Jr Aidan Gilmore 5'02.00 Petaluma 8. Jr Toby Ford-Monroe 5'02.00 Sonoma Valley 14. Jr Matthew Giroux 5'00.00 Casa Grande

POLE VAULT

1. Jr Calvin Kayl Alejandrino 13'00.00 American Canyon, =Prep best 2. Sr Diego Olvera 12'06.00 Napa 3. So Casey Potrebic 12'00.00 Justin-Siena 5. Jr Michael McDowell 12'00.00 Vintage 5. Sr Ryan Olson 11'00.00 Vintage 6. Fr Trenton Angold 11'00.00 American Canyon 7. Jr Tyler Clark 10'06.00 Napa 8. Jr Teagan DeGarmo 10'06.00 Vintage 10. Sr Cooper Stewart 10'00.00 Napa 9. Fr Kester Cayl Alejandrino 10'00.00 American Canyon 11. Jr Isaac Correa 9'06.00 American Canyon 11. Jr Charles Weitzenberg 9'06.00 Petaluma 13. So Sam Boeschen 9'00.00 Justin-Siena

LONG JUMP

1. Sr Conrad Say 20'07.50 Justin-Siena 2. Jr Andres Solorio 20'05.00 SR Vintage 3. Sr Landon Mispagel 20'03.50 PR Justin-Siena 4. Jr John Paul Tangonan 19'07.75 PR Casa Grande 5. Jr Jude Cummings 19'07.50 PR American Canyon 6. Fr Tristan Hugg 19'06.75 PR Napa 7. Jr Luke Sendaydiego 19'05.25 PR Sonoma Valley 8. Sr Cole Kuper 19'02.00 SR Casa Grande 9. Jr Liam McDevitt 19'01.00 Justin-Siena 10. Jr Nate Jordan 18'11.50 PR Sonoma Valley 11. Sr Kyle Uber 18'10.25 Casa Grande 12. Jr Anthony Moeckel 18'09.00 SR Petaluma 13. Sr Ruben Villanueva 18'07.50 SR Napa 14. Sr Evan Raffaini 18'06.75 PR Sonoma Valley 14. Jr Stephen Cole 18'06.75 PR Vintage 16. Sr Tim Ruch 18'00.00 Justin-Siena 17. Sr Markest Johnson 17'10.50 American Canyon 18. Jr Caden Shirk 17'10.00 Petaluma 19. Jr Cody Johnson 17'08.75 PR Casa Grande 20. Jr Joseph Alioto 17'07.25 Petaluma 21. Jr Giancarlo MacDula 17'06.00 American Canyon 22. Sr Diego Olvera 17'05.50 Napa 23. Jr Gianni Johnson 17'03.00 Petaluma 24. Sr Jesus Robles-Benitez 17'02.75 PR Sonoma Valley 25. Sr Brett Carey 17'00.75 PR Justin-Siena 26. Jr Alec Tadlip 16'05.50 American Canyon 27. So Luke Ronshausen 15'10.00 Petaluma 28. Fr Trenton Angold 15'08.25 PR American Canyon 29. Sr Theo Pologeorgis 14'01.00 Petaluma 30. Sr Marben James Centeno 12'09.00 PR American Canyon

TRIPLE JUMP

1. Jr Kyle Jezycki 43'04.00 PR Napa, Prep best 2. Jr Anthony Moeckel 40'10.50 PR Petaluma 3. Jr Connor Barry 40'07.00 PR Sonoma Valley 4. Jr Nate Jordan 40'02.00 PR Sonoma Valley 5. Fr Tristan Hugg 40'00.50 Napa 6. Jr Luke Sendaydiego 40'00.00 PR Sonoma Valley 7. Jr Tyler Clark 38'10.00 Napa 8. Sr Aidan Dolinar 38'09.00 PR Justin-Siena 9. So Joseph Silvi 38'05.50 PR Sonoma Valley 10. Jr Giancarlo MacDula 38'05.00 PR American Canyon 11. Sr Jesus Robles-Benitez 38'03.50 Sonoma Valley 12. Jr Matthew Lewis 37'11.00 PR Vintage 13. Jr Gianni Johnson 37'04.00 PR Petaluma 14. Sr Kyle Uber 37'02.50 Casa Grande 15. Jr Joseph Alioto 36'00.50 Petaluma 16. Sr Brett Carey 35'08.50 PR Justin-Siena 17. Jr Caden Shirk 35'06.00 PR Petaluma 17. Jr Aldo Rodriguez 35'06.00 SR Vintage 19. Jr Daneiel Yalew 34'06.00 American Canyon 20. Sr Patrick O'Brien 31'02.50 Napa 21. Sr Theo Pologeorgis 30'05.50 Petaluma

SHOT PUT

1. Sr Alexander Azanon 44'11.00 SR Casa Grande 2. Jr Jeffery Brown 44'07.00 PR American Canyon 3. Jr Quentin Dervin 43'07.00 SR Napa 4. Sr Alfonso Medina 41'07.00 PR Vintage 5. Jr Mason Matulaits 40'10.00 Sonoma Valley 6. Sr Joey Holland 40'06.00 PR Napa 7. Jr Michael Ortega 40'02.00 PR American Canyon 8. So Harold Malone Jr 39'00.75 PR American Canyon 9. Sr Jackson Robbins 37'01.00 PR Petaluma 10. Fr Benjamin Feldstein 36'09.50 PR Vintage 11. Jr Jacob Meininger 36'01.50 Casa Grande 12. Jr Filiberto Chavez 36'01.00 Napa 13. Sr Michael Pichardo 35'10.75 SR Petaluma 14. Sr Zachary Keefer 35'08.00 PR Justin-Siena 15. So Jack Santos 35'05.00 PR Petaluma 16. Sr Jake Hall 35'01.50 Vintage 17. Sr Ruben Villanueva 34'04.00 PR Napa 18. Sr Aidan McConnehey 33'07.00 PR Vintage 19. Sr Tim Ruch 32'09.00 Justin-Siena 20. Sr Edward Byrdsong 32'07.50 American Canyon 21. Jr Matthew Lopez 32'07.00 American Canyon 22. Jr Darren Neidlinger 31'09.00 Casa Grande 23. Jr Scott Crayne 31'08.50 PR Petaluma 24. Jr Johan Suresh 30'09.00 PR American Canyon 25. So Sebastian Silva 30'02.00 Sonoma Valley 26. Sr Jesse Zapata 30'01.00 Vintage 27. Jr Kwin Lee 29'10.00 American Canyon 28. Jr Sebastian Vance 29'09.50 PR Vintage 29. Sr Sahil Dadhwal 29'09.00 Justin-Siena 30. Jr Toby Ford-Monroe 28'04.00 PR Sonoma Valley 31. Fr Ryan Castiglia 28'00.50 Petaluma 32. Jr Dustin Chau 26'05.00 American Canyon 33. Jr Luis Esteva Sueiro 23'11.00 Sonoma Valley

DISCUS

1. Sr Alexander Azanon 131'09.00 PR Casa Grande 2. Jr Quentin Dervin 128'10.00 Napa 3. So Harold Malone Jr 126'10.00 American Canyon 4. Jr Michael Ortega 125'05.00 PR American Canyon 5. Sr Jesse Zapata 119'05.00 PR Vintage 6. Jr Jacob Meininger 117'00.00 PR Casa Grande 7. Sr Cooper Stewart 116'00.00 PR Napa 8. Jr Sebastian Vance 111'11.00 PR Vintage 9. Jr Scott Crayne 111'04.00 PR Petaluma 10. Jr Jeffery Brown 107'08.00 PR American Canyon 11. Sr Jackson Robbins 107'00.00 Petaluma 11. Sr Aidan McConnehey 107'00.00 Vintage 13. Sr Michael Pichardo 106'07.00 Petaluma 14. So Jack Santos 103'08.00 PR Petaluma 15. Sr Ruben Villanueva 103'00.00 PR Napa 16. Jr Filiberto Chavez 102'06.00 PR Napa 17. Sr Jake Hall 101'02.00 PR Vintage 18. Sr Alfonso Medina 99'07.00 Vintage 19. Jr Mason Matulaits 95'00.00 Sonoma Valley 20. Sr Brady Bledsoe 94'06.00 Napa 21. Jr Matthew Lopez 92'02.00 American Canyon 22. Sr Zachary Keefer 88'07.00 Justin-Siena 23. Jr Johan Suresh 87'08.00 PR American Canyon 24. Sr Aidan Dolinar 87'00.00 Justin-Siena 24. Sr Ryan Olson 87'00.00 Vintage 26. Fr Benjamin Feldstein 86'00.00 Vintage 27. Jr Toby Ford-Monroe 85'00.00 PR Sonoma Valley 28. So Sebastian Silva 84'06.00 Sonoma Valley 29. Jr Darren Neidlinger 83'00.00 Casa Grande 30. Sr Edward Byrdsong 79'00.00 American Canyon 31. Jr Luis Esteva Sueiro 74'08.00 PR Sonoma Valley 32. Jr Dustin Chau 73'00.00 PR American Canyon

JUNIOR VARSITY

1. Justin-Siena 108 2. Napa 106 3. American Canyon 84 4. Vintage 67 5. Casa Grande 64 6. Petaluma 62 7. Sonoma Valley 3 100 Meters Frosh/Soph - Finals x 1. 11 Daniel Bagley 11.92a (.7) Casa Grande 2. 12 Zach Register 11.95a (.7)PR Casa Grande 3. 10 Jack Caberto 12.13a (.7) Napa 4. 10 Luis Calito 12.28a (.7) Petaluma 5. 9 Jacob Felix 12.30a (.7) Casa Grande 6. 10 Seth Morrison 12.47a (.7) Justin-Siena 7. 9 Martin Salinas 12.54a (.7) Napa 8. 10 Theo Lemieux 12.62a (.7) Justin-Siena 200 Meters Frosh/Soph - Finals x 1. 10 Jack Caberto 24.70a (-1.6)PR Napa 2. 10 Rodrigo Farfan 25.10a (-1.6)PR Vintage 3. 10 Ezekiel Anderson 25.18a (-1.6)PR American Canyon 4. 10 Luis Calito 25.39a (-1.6)PR Petaluma 5. 9 Jacob Felix 25.50a (-1.6)PR Casa Grande 6. 11 Alec Tadlip 25.71a (-1.6)PR American Canyon 7. 10 Daniel Lubliner 25.79a (-1.6) Casa Grande 8. 11 Mason Rodrigues 25.88a (-1.6) Petaluma 400 Meters Frosh/Soph - Finals x 1. 10 Ezra Apple 53.75aPR Petaluma 2. 10 Amine BenMansour 54.06aPR American Canyon 3. 10 Ezekiel Anderson 54.76aPR American Canyon 4. 9 Jack Foust 56.47aPR Justin-Siena 5. 10 Rodrigo Farfan 56.65aPR Vintage 6. 10 Parker Schrock 56.75aPR Petaluma 7. 10 Daniel Lubliner 57.75a Casa Grande 8. 9 Aldo Alvarado 57.86aPR Vintage 800 Meters Frosh/Soph - Finals x 1. 9 Jose Rodarte 2:09.84aPR Vintage 2. 9 Liam Alexander 2:10.59aPR Vintage 3. 10 Dylan Henry Scott 2:16.31aPR Vintage 4. 10 Amine BenMansour 2:19.65a American Canyon 5. 9 Tymen Giller 2:20.70aPR Sonoma Valley 6. 10 Drew Hengehold 2:20.91aPR Sonoma Valley 7. 10 Sean Gadasy 2:21.34aPR Napa 8. 10 Ethan Thompson 2:21.46a Casa Grande 9. 10 Joshua Loo 2:22.05aPR American Canyon 10. 10 Zachary Engler 2:23.69aPR Petaluma 11. 9 Nicholas Malito 2:29.16aPR Vintage 1600 Meters Frosh/Soph - Finals x 1. 9 Jose Rodarte 4:55.36a Vintage 2. 10 David Acuna 4:56.48aPR Napa 3. 10 Paul Giusto 4:59.14aPR Justin-Siena 4. 9 Liam Alexander 4:59.87a Vintage 5. 10 Dylan Henry Scott 5:00.29aPR Vintage 6. 10 Ethan Thompson 5:05.76a Casa Grande 7. 10 Jerome Hernandez 5:09.63aPR American Canyon 8. 12 Jacob Allen 5:14.05a Casa Grande 9. 12 Anthony Vitali 5:17.30aPR Petaluma 10. 10 Robert Gomez 5:20.77aPR Napa 11. 10 Zachary Engler 5:20.83aPR Petaluma 12. 10 Vishnu Vijayakumar 5:21.26aPR Justin-Siena 13. 9 Logan Walsh 5:22.24aPR Napa 14. 11 Sebastian Hernandez Lopez 5:24.74a American Canyon 15. 10 Drew Hengehold 5:25.08aPR Sonoma Valley 16. 11 Erik Carver 5:27.53a Petaluma 17. 10 Sean Gadasy 5:28.61aPR Napa 18. 9 Nicholas Malito 5:30.13a Vintage 19. 11 Matthew Fernandez 5:32.40a American Canyon 20. 9 Nicholas Dominici 5:32.75a Vintage 21. 10 Joshua Loo 5:32.77a American Canyon 22. 11 Matthew Schmid 5:32.99a American Canyon 23. 12 Sean Devincenzi 5:34.85aSR Petaluma 24. 10 Andrew Donlan 5:41.03aPR Casa Grande 25. 9 Ian Galera 5:41.39a American Canyon 26. 9 Devon De los santos 5:42.78aPR Justin-Siena 27. 12 Jeremy Lim 5:46.44a American Canyon 28. 9 Andres Cardenas 5:47.89a American Canyon 29. 12 Donavin Capps 6:07.84a Petaluma 30. 9 Bassan Manna 6:10.44aPR American Canyon 31. 10 Sam Williamson 6:15.42a Napa 32. 10 Cole Jewel 6:15.53aPR Sonoma Valley 33. 9 Matthew Aguirre 6:16.57a American Canyon 34. 10 Jas Uppal 6:20.99aPR Casa Grande 35. 11 Gerson Carlos 6:22.00a Vintage 36. 10 Kabir Pandeya 6:31.50a Sonoma Valley 37. 10 Alexander Cox 6:33.25a Justin-Siena 38. 9 Cristian Carrillo 6:34.22a American Canyon 39. 10 Nick Escobar 6:45.07a Napa 3200 Meters Frosh/Soph - Finals x 1. 10 David Acuna 11:34.68a Napa 2. 10 Vishnu Vijayakumar 11:56.29aPR Justin-Siena 3. 9 Logan Walsh 12:07.04a Napa 4. 9 Devon De los santos 12:32.10a Justin-Siena 5. 12 Sean Devincenzi 12:37.20aPR Petaluma 6. 11 Matthew Schmid 12:52.64a American Canyon 7. 11 Matthew Fernandez 13:06.71a American Canyon 8. 11 Sebastian Hernandez Lopez 13:09.67a American Canyon 9. 12 Jeremy Lim 13:14.03a American Canyon 10. 9 Andres Cardenas 13:21.70aPR American Canyon 11. 10 Jerome Hernandez 13:25.24aPR American Canyon 12. 9 Ian Galera 13:25.41aPR American Canyon 13. 9 Bassan Manna 13:45.35aPR American Canyon 14. 9 Matthew Aguirre 14:16.87aPR American Canyon 15. 9 Cristian Carrillo 15:38.56aPR American Canyon 110m Hurdles - 33" Frosh/Soph - Finals x 1. 9 Liam Wallace-Harper 16.85a (-1.7) Napa 2. 12 Zach Register 18.75a (-1.7) Casa Grande 3. 9 William Gilmore 19.54a (-1.7) Petaluma 4. 9 Diego Kalten 20.02a (-1.7)PR Justin-Siena 5. 10 Gavin Burger 20.07a (-1.7)PR Casa Grande 6. 10 Christopher Arango 20.39a (-1.7)PR Casa Grande 7. 10 Nick Crossler 21.36a (-1.7) Casa Grande 300m Hurdles - 33" Frosh/Soph - Finals x 1. 9 Cole Chatagnier 44.71aPR Justin-Siena 2. 9 William Gilmore 46.36aPR Petaluma 3. 12 Zach Register 47.80aPR Casa Grande 4. 10 Christopher Arango 48.95aPR Casa Grande 5. 10 Gavin Burger 49.83aPR Casa Grande 6. 9 Diego Kalten 49.99aPR Justin-Siena 7. 10 Nick Crossler 52.29a Casa Grande 4x100 Relay 1. Cole ChatagnierMiles MartinTheo LemieuxSeth Morrison 47.05a Justin-Siena 2. Daniel BagleyDaniel LublinerBryan Mejia-SanchezJacob Felix 47.10a Casa Grande 3. Jack CabertoMartin SalinasAbram TigheDaniel Hernandez 47.69a Napa 4. Camren LeeRashad SaylesJustin Del RosarioEzekiel Anderson 47.79a American Canyon 5. Robby BrownDaniel GatevLuis CalitoMason Rodrigues 48.24a Petaluma 6. Aldo AlvaradoDaniel LopezNicholas WagenerRodrigo Farfan 48.40a Vintage 4x400 Relay 1. Amine BenMansourEzekiel AndersonEthan LuongJose Naranjo 3:47.57a American Canyon 2. Aldo AlvaradoRodrigo FarfanJose RodarteLiam Alexander 3:48.65a Vintage 3. Jack CabertoGabe GissellJackson CopeOwen Zuidema 3:57.06a Napa 4. Ezra AppleLuis CalitoParker SchrockJeremy Marr 3:58.73a Petaluma 5. Paul GiustoJack FoustMiles MartinSeth Morrison 4:05.63a Justin-Siena Shot Put - 12lb Frosh/Soph - Finals x 1. 10 Tjado Schoningh 37'10.00PR Justin-Siena 2. 10 Jair Ramos 36'00.50PR American Canyon 3. 10 Ben Robbins 35'11.00 Petaluma 4. 9 Benjamin Stewart 35'00.00PR Napa 5. 9 Joseph Lopez 34'00.50 American Canyon 6. 9 Tobyn Bunch 33'00.00 American Canyon 7. 9 Jordan Craig 32'00.50PR Justin-Siena 8. 10 Shannon McClinton-Horner 31'05.00PR American Canyon 8. 12 Donavin Capps 31'05.00 Petaluma 10. 10 Shannon Kyle Deleon 31'00.50 American Canyon 11. 9 Felix Llamas 30'07.00PR American Canyon 12. 10 Reece Lakritz 30'06.50 Petaluma 13. 9 Giancarlo Giuerrero 29'01.00 Justin-Siena 14. 9 Matt Crayne 28'11.00PR Petaluma 15. - Lucas Jones 27'09.00PR Justin-Siena 16. 10 Jake McVeigh 27'04.00PR Sonoma Valley 17. 9 Traver Zimmerman 27'02.00PR Napa 18. 11 Talha Ahmad 26'09.00PR Casa Grande 19. 10 John Herbst 26'05.00 Petaluma 20. 9 Kaden Galyen 26'03.00 Justin-Siena 21. 9 Liam Jezycki 26'02.00 Napa 22. 9 Charlie Evans (Ryan) 23'07.50PR Sonoma Valley 23. 10 Kabir Pandeya 22'08.50PR Sonoma Valley Discus - 1.6kg Frosh/Soph - Finals x 1. 10 Reece Lakritz 99'10.00PR Petaluma 2. 9 Joseph Lopez 92'08.00PR American Canyon 3. 10 Jair Ramos 90'04.00 American Canyon 4. 10 Ben Robbins 90'03.00PR Petaluma 5. 9 Benjamin Stewart 84'03.00PR Napa 6. 9 Tobyn Bunch 82'04.00PR American Canyon 7. 9 Liam Jezycki 81'11.00PR Napa 8. 10 Tjado Schoningh 81'02.00 Justin-Siena 9. 10 Jake McVeigh 80'02.00PR Sonoma Valley 10. 10 John Herbst 77'03.00PR Petaluma 11. 11 Talha Ahmad 70'05.00PR Casa Grande 12. 10 Shannon Kyle Deleon 68'03.00 American Canyon 13. 9 Caden Mcdevitt 67'07.00 Justin-Siena 14. 10 Shannon McClinton-Horner 65'01.00 American Canyon 15. 9 Matt Crayne 62'03.00 Petaluma 16. 9 Charlie Evans (Ryan) 61'09.00PR Sonoma Valley 17. 9 Traver Zimmerman 59'02.00PR Napa 18. 12 Donavin Capps 54'01.00 Petaluma 19. 10 Kabir Pandeya 40'08.00 Sonoma Valley High Jump Frosh/Soph - Finals x 1. 9 Liam Wallace-Harper 5'08.00 Napa 2. 9 Cole Chatagnier 5'04.00PR Justin-Siena 3. 9 Matthew Breniesen 4'10.00 Justin-Siena 4. 10 Nicholas Kenning 4'10.00 American Canyon 5. 10 Edwin Ponce 4'06.00 Napa Pole Vault Frosh/Soph - Finals x 1. 9 Liam Wallace-Harper 10'00.00 Napa 2. 10 Sebastian Medina 9'06.00 Justin-Siena 3. 10 Theo Lemieux 9'00.00 Justin-Siena 4. 9 Caden Mcdevitt 9'00.00 Justin-Siena 5. 9 Jericho Maglalang 9'00.00 American Canyon 5. 9 Chris Vo 9'00.00PR American Canyon 7. 9 Merryck Fababier 8'00.00 American Canyon 8. 9 Nicholas Malito 7'06.00 Vintage Long Jump Frosh/Soph - Finals x 1. 10 Seth Morrison 18'06.00PR Justin-Siena 2. 11 Daniel Bagley 18'00.00PR Casa Grande 3. 9 Cole Chatagnier 17'04.75PR Justin-Siena 4. 10 Bobby Suico 16'11.00PR American Canyon 5. 9 Jacob Felix 16'10.00PR Casa Grande 6. 10 Diego JImenez 16'08.00PR American Canyon 7. 9 William Gilmore 16'06.00PR Petaluma 8. 10 Rudy Hernandez 16'04.00 Napa 9. 9 Jordan Craig 15'10.50 Justin-Siena 10. 9 Joaquin Reyes 15'08.50 Sonoma Valley 11. 9 Matthew Breniesen 15'07.50PR Justin-Siena 12. 12 JERICK Castro 15'06.50PR American Canyon 13. 9 Benjamin Stewart 15'06.25 Napa 14. 10 Johnathan Morales 15'02.00PR Justin-Siena 15. 11 Brandon Canchola Reyes 15'01.00PR American Canyon 15. 10 Abram Tighe 15'01.00PR Napa 17. 9 Giancarlo Giuerrero 14'09.50 Justin-Siena 18. 10 Daniel Hernandez 14'09.00 Napa 19. 10 Franklin Ng 14'02.00 American Canyon 19. 9 Noah Martinez 14'02.00 Justin-Siena 21. 12 Rej Sahagun 13'10.50 American Canyon 22. 9 Josh Novak 12'03.00 Napa Triple Jump Frosh/Soph - Finals x 1. 9 Liam Wallace-Harper 40'00.50PR Napa 2. 10 Erik Borrayo 36'03.00PR Vintage 3. 10 Abram Tighe 34'09.50PR Napa 4. 10 Bobby Suico 34'06.00PR American Canyon 5. 10 Diego JImenez 33'10.50PR American Canyon 6. 9 William Gilmore 33'03.50PR Petaluma 7. 10 Franklin Ng 32'04.00PR American Canyon 8. 11 Brandon Canchola Reyes 30'07.00 American Canyon 9. 12 Rej Sahagun 27'00.00 American Canyon 10. 9 Josh Novak 26'07.00PR Napa