2019 Boys Track & Field Bests

League leaders listed are those who had the best mark in that league in a CIF meet
+ .24 hand time converted to automatic
* yard race converted to metric
i indoor race
North Coast Section Bests
California State Bests
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays
HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT

100 METERS

Wind Legal, +2.0 meters per second or less

North Coast Section Bests
Class Records 12-11.04, 11-11.23, 10-11.46, 9-11.80
Top 50 All-Time 11.38
Performances 11.00

Severin Ramirez, 12, Maria Carrillo; 2018 10.94 +1.4 11, 10
Ryan Searl, 11, St. Helena; 2018 11.21 +1.6 10
Mathew Mason, 12, Casa Grande; 2018 11.25 +1.9 10
Conrad Say, 12, Justin-Siena; 2018 11.29 +0.0
Kahlil Villas Martins, 11, Sonoma Valley; 2017 11.48 +1.4 9
Jaden Fernandez, 10, Montgomery; 2018 11.49 +1.4 9
Jack Kooba, 12, Healdsburg; 2018 11.49 +0.4
Noah Holzmann, 10, Rancho Cotate; 2018 11.55 +1.5 9
Finn Ransome, 11, El Molino; 2018 11.60 +0.4
James Reed, Sonoma Valley; 2017 11.65 +1.9

Fully Automatic only

North Coast Section Bests
Class Records 12-10.94, 11-11.09, 10-11.22, 9-11.58
Top 50 All-Time 11.20
Performances 11.00

Severin Ramirez, 12, Maria Carrillo; 2018 10.86 +3.4 11, 10
Ryan Searl, 11, St. Helena; 2018 10.94 nwi 10, 9
Conrad Say, 12, Justin-Siena; 2018 11.10 +3.4
Mathew Mason, 12, Casa Grande; 2018 11.25 +1.9
Demetrie Coffey, 12, Maria Carrillo; 2018 11.26 nwi
Jack Kooba, 12, Healdsburg; 2018 11.30 +3.4
Trevien Prince, 11, Santa Rosa; 2018 11.37 nwi
Kahlil Villas Martins, 11, Sonoma Valley; 2017 11.48 +1.4 9
Jaden Fernandez, 10, Montgomery; 2018 11.49 +1.4 9
Noah Holzmann, 10, Rancho Cotate; 2018 11.55 +1.5 9

All 100’s, hand timed +.24

Class Records 12-10.93, 11-11.04, 10-11.15, 9-11.54
Performances 10.65
Top 50 All-Time 11.04

Severin Ramirez, 12, Maria Carrillo; 2018 10.86 11, 10, 9
Ryan Searl, 11, St. Helena; 2018 10.94 10
Conrad Say, 12, Justin-Siena; 2018 11.10
Mathew Mason, 12, Casa Grande; 2018 11.14+ 9
Jack Kooba, 12, Healdsburg; 2018 11.30
Ethan Ransome, 11, El Molino; 2018 11.34+
Trevien Prince, 11, Santa Rosa; 2018 11.34+
Jaden Fernandez, 10, Montgomery; 2018 11.44+ 9
Kahlil Villas Martins, 11, Sonoma Valley; 2017 11.44+ 9
Brayden Glascock, 12, Santa Rosa; 2016 11.54+, 9

200 METERS

Wind Legal

North Coast Section Bests
Class Records 12-22.25, 11-22.86, 10-23.44, 9-23.83

23.04 +1.2 Brayden Glascock, 12, Santa Rosa; 1/19 Berkeley, 9
Top 50 All-Time 23.17
23.77 -0.2 Ryan Searl, 11, St. Helena; 1/19 Berkeley 2018 23.58 -0.2
25.64 -0.2 Andrew Powers, 12, Sonoma Valley; 1/19 Berkeley

Severin Ramirez, 12, Maria Carrillo; 2018 21.92 +0.8 11, 10, 9
Tyler VanArden, 12, Maria Carrillo; 2018 22.16 +0.8 11, 10
Mathew Mason, 12, Casa Grande; 2018 22.71 +0.7 11
Trevien Prince, 11, Santa Rosa; 2018 22.76 +0.8 10
Mason Adams, 12, Maria Carrillo; 2018 22.87 +1.8
Jalydon Love, 12, Casa Grande; 2018 23.32 -0.4
Justin Patterson, 11, Cardinal Newman; 2018 23.33 -2.3
Andres Solorio, 11, Vintage; 2018 23.45 +1.1
Sean Rollins, 11 Santa Rosa; 2015 23.52 +0.5
Jaden Fernandez, 10, Montgomery; 2018 23.57 +0.7 9
Ryan Searl, 11, St. Helena;

Fully Automatic only

North Coast Section Bests
Class Records 12-22.12, 11-22.64, 10-22.95, 9-23.54
Top 50 All-Time 22.70

23.04 +1.2 Brayden Glascock, 12, Santa Rosa; 1/19, 9
23.73 nwi Ryan Searl, 12, St. Helena; 2/2 Berkeley 2018 23.29
25.55 nwi Andrew Powers, 12, Sonoma Valley; 2/2 Berkeley
31.29 nwi Emmanuel Guzman, 12, Vintage; 2/2 Berkeley
31.73 nwi Ty Giller, 9, Sonoma Valley; 2/2 Berkeley

Severin Ramirez, 12, Maria Carrillo; 2018 21.92 +0.8 11, 10, 9
Tyler VanArden, 12, Maria Carrillo; 2018 22.16 +0.8 11, 10
Mathew Mason, 12, Casa Grande; 2018 22.71 +0.7
Trevien Prince, 11, Santa Rosa; 2018 22.76 +0.8 10
Mason Adams, 12, Maria Carrillo; 2018 22.87 +1.8
Justin Patterson, 11, Cardinal Newman; 2018 23.19 +2.2
Andres Solorio, 11, Vintage; 2018 23.45 +1.1
Jaden Fernandez, 10, Montgomery; 2018 23.57 +0.7 9

All 200’s

Class Records 12-21.82, 11-22.21, 10-22.61, 9-23.53
Performances 21.02
Top 50 All-Time 22.27

23.04 Brayden Glascock, 12, Santa Rosa; 1/19, 9
23.73 Ryan Searl, 12, St. Helena; 2/2 Berkeley 2018 22.74+
25.55 Andrew Powers, 12, Sonoma Valley; 2/2 Berkeley
31.29 Emmanuel Guzman, 12, Vintage; 2/2 Berkeley
31.73 Ty Giller, 9, Sonoma Valley; 2/2 Berkeley

Severin Ramirez, 12, Maria Carrillo; 2018 21.92 11, 10, 9
Tyler VanArden, 12, Maria Carrillo; 2018 22.16 11
Mathew Mason, 12, Casa Grande; 2018 22.34+
Trevien Prince, 11, Santa Rosa; 2018 22.74+
Mason Adams, 12, Maria Carrillo; 2018 22.87
Justin Patterson, 11, Cardinal Newman; 2018 23.19
Cody DiTomaso, 11, St Helena; 2017 23.34+

400 METERS

North Coast Section Bests
Class Records 12-49.15, 11-49.94, 10-50.85, 9-51.99
Performances 49.20
Top 50 All-Time 50.20

52.14 Severin Ramirez, 12, Maria Carrillo; 1/19 Berkeley 2018 49.88 11
55.85 Liam Sheldon, 12, Sonoma Valley; 2/2 Berkeley
56.91 Paden Collard, 11, Cloverdale; 1/19 Berkeley
63.11 Lucas Martindale, 10, Sonoma Valley; 1/19 Berkeley
70.73 Derek Armstrong, 11, Sonoma Valley; 2/2 Berkeley

Tyler VanArden, 12, Maria Carrillo; 2017 49.70 11, 10

Trevien Prince, 11, Santa Rosa; 2018 50.57 10
Justin Patterson, 11, Cardinal Newman; 2018 50.77 10, 9
Will McCloud, 12, Maria Carrillo; 2018 51.14+
Cody DiTomaso, 11, St. Helena; 2017 51.87
Andres Solorio, 11, Vintage; 2018 51.96
Brent Oru-Craig, 12, Montgomery; 2018 52.02
Alec Dierke, 11, Analy; 2018 52.02
Jalydon Love, 12, Casa Grande; 2018 52.24

800 METERS

North Coast Section Bests
Class Records 12-1:53.78, 11-1:56.06, 10-1:59.25, 9-2:03.03
Performances 1:54.58
Top 50 All-Time 1:56.86

2:08.52 Emmanuel Guzman, 12, Vintage; 2/2 Berkeley
2:09.84 Paden Collard, 11, Cloverdale; 1/19 Berkeley
2:10.96 Dylan Frye, 11, Vintage; 2/2 Berkeley

Dante Godinez, 12, Healdsburg; 2018 1:58.10
Will McCloud, 12, Maria Carrillo; 2017 1:58.57
Alec Dierke, 11, Analy; 2018 1:58.65 10, 9
Vince Corday, 12, Windsor; 2018 1:59.47
Colton Swinth, 11, Maria Carrillo; 2018 1:59.92
Pierce Kapustka, 11, Maria Carrillo; 2018 2:00.10

1500 METERS

North Coast Section Bests
Top 7 All-Time 4:07.54

4:16.20 Emmanuel Guzman, 12, Vintage; 2/2 Berkeley
4:28.09 Dylan Frye, 11, Vintage; 2/2 Berkeley

Rory Smail, 11, Maria Carrillo; 2018 4:16.28
Colton Swinth, 11, Maria Carrillo; 2018 4:17.16
Harrison Frankl, 12, Maria Carrillo; 2018 4:21.01
Pierce Kapustka, 11, Maria Carrillo; 2018 4:25.26
Paden Collard, 11, Cloverdale; 2018 4:26.43

Lucas Chung, 12, Windsor; 2016 4:28.34+
Brandon Alvarado, Montgomery; 2018 4:31.20
Nathan Hayes, 12, Piner; 2017 4:32.24+

1600 METERS

North Coast Section Bests 1600m
Class Records 12-4:15.35, 11-4:18.21, 10-4:23.60, 9-4:31.94
Performances 4:15.86
Top 50 All-Time 4:21.65

Lucas Chung, 12, Windsor; 2018 4:20.34
Colton Swinth, 11, Maria Carrillo; 2018 4:22.04 10
Pierce Kapustka, 11, Maria Carrillo; 2018 4:22.32 10
Rory Smail, 11, Maria Carrillo; 2018 4:26.97
Nathan Hayes, 12, Piner; 2018 4:28.98
Dante Godinez, 12, Healdsburg; 2017 4:27.07
Justin Cox, 12, Sonoma Valley; 2016 4:28.80 9

3000 METERS

North Coast Section Bests
Top 25 All-Time 9:07.97

(9:50.69)
Harrison Frankl, 12, Maria Carrillo; 2018 9:04.32i
Patrick Philip, 11, Maria Carrillo; 2018 9:27.95i
Owen Pugh, 11, Maria Carrillo; 2018 9:43.93i

3200 METERS

North Coast Section Bests
Class Records 12-9:15.60, 11-9:25.49, 10-9:40.35, 9-10:00.44
Performances 9:13.02
Top 50 All-Time 9:32.61

Rory Smail, 11, Maria Carrillo; 2018 9:27.46
Pierce Kaputska, 11, Maria Carrillo; 2018 9:27.79
Andre Williams, 12, Sonoma Academy; 2018 9:29.17
Colton Swinth, 11, Maria Carrillo; 2018 9:31.22
Lucas Chung, 12, Windsor; 2018 9:31.96
Emmanuel Guzman, 12, Vintage; 2018 9:32.02
Harrison Frankl, 12, Maria Carrillo; 2018 9:39.41
Nathan Hayes, 12, Piner; 2018 9:39.72
Dante Godinez, 12, Healdsburg; 2017 9:55.04+

110m HIGH HURDLES

Wind Legal

North Coast Section Bests
Top 26 All-Time 15.83

Landon Mispagel, 12, Justin-Siena; 2018 15.11 +1.3
Brayden Glascock, 12, Santa Rosa; 2018 15.91 +1.3
Scott Mclaughlin, 12, Windsor; 2018 16.15 +1.4
Brent Oru-Craig, 12, Montgomery; 2018 16.20 -1.2
Kyle Jerzycki, 11, Napa; 2018 16.33 -0.6
Bowen Palengat, 12, Rancho Cotate; 2018 16.38 -1.2
Daneiel Yalew, 11, American Canyon; 2018 16.39 +0.1

Fully Automatic only

North Coast Section Bests
Top 50 All-Time 15.69

Landon Mispagel, 12, Justin-Siena; 2018 14.99 +2.6
Brent Oru-Craig, 12, Montgomery; 2018 15.76 nwi
Eric Portillo, 12, Ft. Bragg; 2018 15.79 nwi
Brayden Glascock, 12, Santa Rosa; 2018 15.91 +1.3
Scott Mclaughlin, 12, Windsor; 2018 16.15 +1.4
Daneiel Yalew, 11, American Canyon; 2018 16.18
Mason Becker, 12, Vintage; 2018 16.21 nwi
Kyle Jerzycki, 11, Napa; 2018 16.22 nwi
Bowen Palengat, 12, Rancho Cotate; 2018 16.32 nwi
Michael Webber, 12, Vintage; 2018 16.32 nwi

All 110’s, hand timed

Class Records 12-14.59, 11-15.06, 10-15.77, 9-16.57
Performances 14.53
Top 50 All-Time 15.18

Landon Mispagel, 12, Justin-Siena; 2018 14.99
Brayden Glascock, 12, Santa Rosa; 2018 15.34+
Brent Oru-Craig, 12, Montgomery; 2018 15.44+
Eric Portillo, 12, Ft. Bragg; 2018 15.79
Marcus Wolski, 11, Maria Carrillo; 2018 15.84+
Bowen Palengat, 12, Rancho Cotate; 2018 16.04+

Scott Mclaughlin, 12, Windsor; 9 2017 16.27, 16.24+

300m INTERMEDIATE HURDLES

North Coast Section Bests
Class Records 12-39.24, 11-39.74, 10-41.46, 9-43.74
Performances 38.93
Top 50 All-Time 40.61

Brayden Glascock, 12, Santa Rosa; 2018 39.45 11, 10
Brent Oru-Craig, 12, Montgomery; 2018 39.84 10
Landon Mispagel, 12, Justin-Siena; 2018 41.01
Eric Portillo, 12, Ft. Bragg; 2018 41.07
Mason Becker, 12, Vintage; 2018 42.26
Marcus Wolski, 11, Maria Carrillo; 2018 42.35 9
Bowen Palengat, 12, Rancho Cotate; 2018 42.45
Kevin Ainlay, 11, Piner; 2018 42.79

400m INTERMEDIATE HURDLES

North Coast Section Bests
Top 13 All-Time 58.33

(69.99)
Brent Oru-Craig, 12, Montgomery; 2018 56.94
Ralph Manalac, Windsor; 2018 64.70
Scotty Dolan, 12, RV Christian; 2018 65.73
Bowen Palengat, 12, Rancho Cotate; 2018 65.97
Christopher Dolcini, Casa Grande; 2018 66.95
Ethan Ransome, 11, El Molino; 2018 67.17
Soujit Ing, 10, Technology; 2018 67.94

4x100m Relay

North Coast Section Bests
Performances 42.99
Top 50 All-Time 43.75

(46.99, 46.7)
Maria Carrillo; 2018 42.53
Justin-Siena; 2018 43.84
Santa Rosa; 2018 44.20
American Canyon; 2018 44.39
Rancho Cotate; 2018 44.47
Napa; 2018 44.51
Casa Grande; 2018 44.60
El Molino; 2018 44.64
Vintage; 2018 44.96
Montgomery; 2018 45.03
St Helena; 2018 45.14
Cardinal Newman; 2018 45.14+
Analy; 2018 45.38
Rincon Valley Christian; 2018 45.41
Sonoma Valley; 2018 45.70
Piner; 2018 45.72
Kelseyville; 2018 45.84
Petaluma; 2018 45.85
Healdsburg; 2018 45.98
Ukiah; 2018 46.04
Middletown; 2018 46.34+
Windsor; 2018 46.57
Ft. Bragg; 2018 46.78

4x400m Relay

North Coast Section Bests
Performances 3:20.67
Top 50 All-Time 3:26.48

(3:49.99)
4:14.55 Sonoma Valley; 2/2 Berkeley Liam Sheldon, Derek Armstrong, Ty Giller, Andrew Powers 2018 3:45.83

Maria Carrillo; 2018 3:18.73
Vintage; 2018 3:28.84
Santa Rosa; 2018 3:30.54
American Canyon; 2018 3:30.60
Healdsburg; 2018 3:32.96
Montgomery; 2018 3:33.57
Cardinal Newman; 2018 3:34.30
Casa Grande; 2018 3:35.51
Piner; 2018 3:36.32
Rancho Cotate; 2018 3:37.90
El Molino; 2018 3:38.74
Middletown; 2018 3:41.69
Ukiah; 2018 3:42.78
St Helena; 2018 3:42.89
Justin-Siena; 2018 3:42.99
Analy; 2018 3:43.59
Napa; 2018 3:44.34
Petaluma; 2018 3:46.14
Fort Bragg; 2018 3:47.89

Other Relays

4x200m Relay

North Coast Section Bests
Top 6 All-Time 1:30.4

Maria Carrillo; 2018 1:33.04
Santa Rosa; 2018 1:34.92
Rancho Cotate; 2018 1:37.55
Cardinal Newman; 2018 1:39.03
RV Christian; 2018 1:39.29

800m Sprint Medley

North Coast Section Bests
Top 17 All-Time 1:39.54

Santa Rosa; 2018 1:39.42
Cardinal Newman; 2018 1:41.06
El Molino; 2018 1:43.32
Vintage; 2018 1:43.44
Casa Grande; 2018 1:43.79
Petaluma; 2018 1:44.60
Piner; 2018 1:46.05
Cloverdale; 2018 1:46.90
RV Christian; 2018 1:46.91
Sonoma Academy; 2018 1:46.99

1600m Sprint Medley

Santa Rosa; 2018 3:51.84
Casa Grande; 2018 3:58.33
Sonoma Academy; 2018 4:00.79
Healdsburg; 2018 4:00.88

4x800m Relay

North Coast Section Bests
Top 7 All-Time 8:03.72

(8:39.99)
Casa Grande; 2018 8:19.37

Distance Medley Relay

North Coast Section Bests
Top 12 All-Time 10:33.98

Maria Carrillo; 2018 10:46.13
Sonoma Academy; 2018 11:00.47
Santa Rosa; 2018 11:17.79
Piner; 2018 11:18.78
Vintage; 2018 11:19.04
Casa Grande; 2018 11:30.01
RV Christian; 2018 11:41.70
Cloverdale; 2018 11:56.90

4x1600m Relay

Top 10 All-Time 18:57.74

Maria Carrillo; 2018 18:23.79
Casa Grande; 2018 19:04.43
Sonoma Academy; 2018 19:06.70
Santa Rosa; 2018 19:07.65
Piner; 2018 19:20.21
Windsor; 2018 19:41.82
RV Christian; 2018 19:45.43

HIGH JUMP

North Coast Section Bests
Class Records 12 6-8, 11 6-6¾, 10 6-3¼, 9 6-0
Performances 6-10¼
Top 50 All-Time 6-4½

(5-10)
Ryan Mugatroyd, Maria Carrillo; 2018 6-00
Mason Adams, 12, Maria Carrillo; 2018 6-00
Jacob-Rennia Worthy Gutierrez, 12, Rincon Valley Christian; 2016 6-00, 9
Kyle Jerzycki, 11, Napa; 2018 5-11
Luke Sendaydiego, 11, Sonoma Valley; 2018 5-11
Gavin Christy, 12, Cardinal Newman; 2018 5-10
Casey Mclaughlin, 12, Windsor; 2018 5-10
Johnson, Petaluma; 2018 5-10
Jared Meek, 12, Lower Lake; 2018 5-10
Gabriel Tucker, 10, Montgomery; 2018 5-10

POLE VAULT

North Coast Section Bests
Class Records 12 14-7, 11 14-0, 10 13-0, 9 11-0
Performances 15-6
Top 50 All-Time 13-6

Ryan Olson, 12, Vintage; 11-09
Casey Potrebic, 10, Justin-Siena; 2018 11-06
Zane Petersen, 12, Ukiah; 2018 11-04
Calvin Kayl Alejandrino, 11, American Canyon; 2018 11-02
Carlos Hernandez, 12, Fort Bragg; 2018 11-01
Michael McDowel, 11, Vintage; 11-00
Michael Moeller, 11, Maria Carrillo; 2018 11-00
Daniel Lieben, 12, Ukiah; 2018 10-10
Alec Tadlip, 11, American Canyon; 2018 10-09
Andrew Liput, 12, El Molino; 2017 10-07

LONG JUMP

All Jumps

North Coast Section Bests
Class Records 12 23-0, 11 22-4½, 10
21-3
, 9 20-0
Performances 24-1¼
All-Time Top 50 22-3

Casey Mclaughlin, 12, Windsor; 2018 21-11.5
Andres Solorio, 11, Vintage; 2018 20-09
Kalani Posey, 12, Napa; 2018 20-07.25
Mason Adams, 12, Maria Carrillo; 2018 20-07
Kyle Jerzycki, 11, Napa; 2018 20-06.25
Kyle Pham, 12, Ukiah; 2018 20-04
Vu Ngo, Piner; 2018 20-03.5
Carson Becker, 12, Vintage; 2018 20-02.5
JT Luis, 12, Rancho Cotate; 2018 20-01.25
Calvin Bird, 12, Vintage; 2018 20-00
Cole Kuper, 12, Casa Grande; 2018 19-10
Giovanni Yepez, 12, Montgomery; 2018 19-09.5
Anthony Moeckel, 11, Petaluma; 2018 19-09

Wind Legal

North Coast Section Bests
Top 33 All-Time 20-0

(19-7)
Mason Adams, 12, Maria Carrillo; 2018 20-07 +1.0
Casey Mclaughlin, 12, Windsor; 2017 20-04.25 +1.8
Vu Ngo, Piner; 2018 20-03.5 +1.0
Kyle Pham, 12, Ukiah; 2018 19-09 +1.2
JT Luis, 12, Rancho Cotate; 2018 19-07.75 +1.2
Anthony Moeckel, 11, Petaluma; 2018 19-07 +0.0

TRIPLE JUMP

All Jumps

North Coast Section Bests
Class Records 12 45-10½, 11 44-11, 10 42-3, 9 39-0
Performances 45-6
Top 50 All-Time 44-1

Kyle Jerzycki, 11, Napa; 2018 42-11.5
Reanne Ball, 12, Piner; 2018 41-10
Carson Becker, 12, Vintage; 2018 41-06.5
Casey Mclaughlin, 12, Windsor; 2018 40-10
Truman Costello, 11, Healdsburg; 2018 40-10
August O’Neil, 12, Sonoma Academy; 2018 40-07
Vince Corday, 12, Windsor; 2018 40-05
Mason Adams, 12, Maria Carrillo; 2017 40-02.5
Justin Yates, 12, Vintage; 2018 40-01
Anthony Moeckel, 11, Petaluma; 2018 39-10
Conrad Say, 12, Justin-Siena; 2018 39-06
Calvin Bird, 12, Vintage; 2018 39-03
Remington Gack, 10, Santa Rosa; 2018 38-10

Wind Legal

North Coast Section Bests
Top 31 All-Time 40-11½

(39-0)
Kyle Jerzycki, 11, Napa; 2018 41-07.25 +1.6
Reanne Ball, 12, Piner; 2017 41-3.5 +0.7
Truman Costello, 11, Healdsburg; 2018 40-06 +1.2
Vince Corday, 12, Windsor; 2018 40-05 -0.7

SHOT PUT

North Coast Section Bests
Class Records 12 56-3¾, 11 51-3, 10 47-11, 9 43-0
Performances 56-6
Top 50 All-Time 52-1½

49-05 Bryson Trask, 12, Middletown; 1/19 Berkeley
36-05.75 Mason Matulitis, 11, Sonoma Valley; 2/2 Berekeley

Kalathan Laiwa-McKay, 12, Ukiah; 2018 48-01
Austin Kelsey, 12, El Molino; 2018 46-10.25
Alexander Azanon, 12, Casa Grande; 2018 45-02
Torron Henderson, 12, Ukiah; 2018 43-03

DISCUS

North Coast Section Bests
Class Records 12 169-8, 11 159-11, 10 143-10, 9 132-4
Performances 167-11½
Top 50 All-Time 158-10

Bryson Trask, 12, Middletown; 2018 Lower Lake 159-09
Sam Davison, 11, Cardinal Newman; 2018 147-11 10
Austin Kelsey, 12, El Molino; 2018 137-00
Colman Hayes, 11, El Molino; 2018 128-10
Kalathan Laiwa-McKay, 12, Ukiah; 2018 128-06
August O’Neil, 12, Sonoma Academy; 2018 124-09

+ hand time converted to automatic
* yard race converted to metric
i indoor race


To submit updates to this list please contact your coach for submissions.
With 30 teams in the Redwood Empire and to verify that marks are accurate I will only be
taking marks from coaches.
You can contact Jim Crowhurst/Web Page Editor at jimcrowhurst@comcast.net